SIKÇA SORULAN SORULAR  
 

T.I.V. Swimming Performance nedir?

Kulüplere bağlı kalmadan özel olarak seçilmiş sporcu grupları ile maksimum 4 kişi olacak şekilde, bünyesinde bir beslenme uzmanı, bir fizyoterapist, bir analist ve bir mentor barındıran özel bir oluşumdur.

T.I.V. Swimming Performance hangi amaçla kuruldu ve nasıl bir oluş umdur, örneğin bir spor kulübü müdür?

Türkiye de yüzme kulüplere bağlı yürürken Avrupa ülkelerinde daha çok devlet ve okul yardımıyla ilerlemekte. Ayrıca elit sporculara baktığımızda hepsi antrenörleri ile hedefe odaklı, küçük gruplar halinde çalışmaktalar. İşte biz de Türkiye'deki eksikliği gidermek adına radikal bir karar alarak T.I.V. Swimming Performance ' ı kurduk. T.I.V. Swimming Performance bir spor kulübü değildir.

T.I.V. Performance'ın spor kulüplerinden farkı nedir?

T.I.V. Swimming Performance kesinlikle bir spor kulübü değildir. Spor kuluplerinin aksine bireysel çalışmaları amaçlayan kişiye özgü antrenman, beslenme ve mental çalışmalar hazırlayan neticesinde sadece başarıya odaklı bir kuruluştur.

T.I.V. Performance bünyesinde şu an hangi sporcularla çalışıyorsunuz?

Çoğunluğunu milli sporcuların oluşturduğu Ceylin TOSUN, Lizan EKER, Melisa Sude GONCA, Serhat Kaan AŞIK, Elif ERDİN, Selen KURT ve Efe BAŞAR halen T.I.V. Swimming Performance çatısı altında çalışmalarına devam etmekteler.

Hiç yüzme bilmeyenler de size başvurabilirler mi?

Yüzme bilmeyenler için de özel programlarımız mevcut.

Neden ekibinizde bir diyetisyen, bir fizyoterapist, bir analist ve bir mentor da bulunmakta?

Performans sporcuları için başarı tek hedeftir. Ancak başarı sadece teknik çalışma ile gelmez. Sporcu ile uyku düzeninden, beslenmesine, kas gelişiminden, psikolojisine kadar bütüncül bir şekilde ilgilenmek gerekir.

Bir yüzme sporcusu olarak bir kulüp çatısı altında çalışmakla böyle özel bir oluşumda antreman yapmak arasında ne gibi farklılıklar var?

T.I.V. Swimming Performance olarak kişiye özgü programlar ile çalışmaktayız. Çalışmakta olduğumuz sporcularımızın geri bildirimlerini aylık olarak ekibimizdeki her uzman raporlayarak aileyle ve sporcuyla paylaşmaktadır. Bu sayede sporcularımız eksikliklerini, geliştirmeleri gereken özelliklerini ve programlarını net bir şekilde öğrenerek çalışmaklarını sürdürmekteler.

Çalışmalarınızı nerede sürdürmektesiniz?

Performans grupları Jatomi Fitness Club bünyesinde antremanlarını sürdürmekteler.

Özel yüzme dersi veriyor musunuz?

Her yaş grubuna ayrı düzenlenmiş programlar ile bebek, çocuk, yetişkin ve master sporcular ile de özel ders formatında çalışıyoruz.

T.I.V. Swimming Performance bünyesinde çalışmayan sporculara da danışmanlık hizmeti veriyor musunuz?

T.I.V. Swimming Performance Istanbul'da kurulmuş olmasına rağmen Türkiye'nin çeşitli illerinden başvuran sporculara da danışmanlık hizmeti vermektedir.