T.I.V. Swimming Performance, Yüzme Potansiyelini Arttırmak İçin Bütünsel Antreman Yaklaşımını Misyon Edinmiştir.  
 

T.I.V. Swimming Performance olarak yüzme performansını arttırmanın zihinsel, teknik ve fiziksel kondisyondan oluşan üç ayaklı bir yaklaşım olduğunu düşünmekteyiz.

“The Swimming Triangle” adlı kitaba dayanan Bütünsel Antreman Yaklaşımı, T.I.V. Swimming Performance'ı benzerlerinden ayıran tek özellik olmamasına rağmen belirleyici özelliklerinden biridir. Bu yaklaşımı değerlendirirken Olimpik veya Dünya sıralamasında yer almış sporcuların doğuştan var olan özelliklerine bakmak bize yol gösterici olacaktır.

T.I.V. Swimming Performance'ın amacı sporcuların gerçek potansiyellerini tam anlamıyla ortaya çıkartmaktır. Misyon edindiği temel dayanak işte tam da budur.

“Sporcularımızın hepsi birer elmastır ve onları işleyerek parlatmak temel görevimiz ve nihai amacımızdır” diyen koç Itri Vanlı, “İşte bu görüş T.I.V. Swimming Performance'ın temelini oluşturmaktadır. En tuhaf bulduğum ve bir türlü anlam veremediğim şey günümüzde bile hala antrenman programlarının sadece fiziksel ve kondisyona dayalı programlanması ve uygulanması olmuştur. Bu yaklaşım, duygusal zekası gelişmiş olan Türk milleti için gerçekçilikten, hedeften ve dünya literatüründen uzak bir düşünce tarzı olmaktan ileriye gidememiştir. Çünkü sporcuların zihinsel ve teknik ihtiyaçları tamamen gözardı edilerek sporcular adeta birer “Robot” gibi programlanmaya ve hareket etmeye itilmiştir. T.I.V. Swimming Performance olarak biz statüskoyu kabul edip devam ettirmektense, daha dengeli bir yaklaşım olan zihinsel ve teknik antrenmanın da dahil edildiği Bütünsel Antreman Yaklaşımı'nı tercih ediyoruz.” diye belirtmektedir.

T.I.V. Swimming Performance'ın kurucusu koç Tuncay Itri VANLI'nın bütünsel antrenman yaklaşımı sporculuk yıllarına dayanmaktadır. 13 yıl sonra bugün Koç Itri Vanlı'nın bu yaklaşımı, alanında lider olan ve bütüncül antrenman yaklaşımını benimseyen T.I.V. Swimming Performance'a dönüşmüş ve geleceğin yıldız sporcularını yetiştirmektedir.