Sözlerime şu cümleyle başlamak istiyorum: Itri Hoca Anlatılmaz Yaşanır!!

Çünkü söylenecek hiçbir söz onu tam anlamıyla ifade edemez. Kızım Doğa yüzme camiasındaki şanslı sporculardan sadece birisidir. Itri hocayla çalışma fırsatı bulmuş onun bilgisinden ve deneyimlerinden faydalanabilmiştir. İşine ve sporcularına olan saygısı, tarifi mümkün olmayan sevgisi takdire şayandır. Velileriyle mesafeli ve saygılıdır. Sorun değil çözüm odaklıdır. Sporcularına her daim sahip çıkan, onları motive eden, her zorluğu çalışarak başarabileceğine inandıran bir abidir. Antrenörlük yaşamı boyunca sayısız başarıya imza atacağına emin olduğum değerli hocam yolunuz açık olsun…

Doğa Cantürk'ün Annesi Ayşen Cantürk

     
 

Neden TIV Performans? TIV Performansı tercih etmemizi etkileyen en büyük etken tabiki sevgili antrenörümüz Tuncay Itri Vanlı'dır. 6 Yıldır bu sporun içinde olan bir aile olarak bir çok farkındalıklarımız ve yaşanmışlıklarımız oldu, tabi tüm bu durumlardan çıkardığımız dersler de oldu.Bu sporun her hangi biriyle herhangi bir şekilde yapılamayacağını çok ciddi bir şekilde tecrübe ettik ve öğrendik. Havuz yada tesisten öte öncelikle antrenörün bu sporda ne kadar önemli ve etken bir rolü olduğunun farkına vardık. Antrenörümüz Tuncay Itri Vanlı bu ve benzeri bir çok şeyi öğrenmemize vesile oldu. Öncelikle antrenörün ne kadar  özverili ve işine aşık olması gerektiğini öğrendik. Sporcusuna gerektiğinde abi gerektiğinde arkadaş, gerektiğinde psikolog, gerektiğinde dost olabilmesi gerektiğini öğrendik. Bir bakışın nelere kadir olduğunu öğrendik. Antrenörlüğün ne kadar önemli ve değerli bir meslek olduğunu öğrendik. Gerek eğitimi gerekse davranışlarıyla tüm  bunların farkına varmamızı sağlayan sevgili antrenörümüz "Tuncay Itri Vanlı"ya bizlere bu yolda rehber olup ışık tuttuğu için binlerce teşekkürü borç biliyoruz…


Efe Başar'ın Ailesi Yasemin ve Hüseyin Başar

 

Nasıl anlatılır ki? Neden Itri Hoca'yı seçtik?

Itri hoca ile ilk kez tanıştığımız toplantı. Bize, bundan böyle, Itri hocadan önce ve Itri  hocadan sonra diye bir döneme girdiğimizden, işinde çok prensipli ve gerekirse acımasız olduğundan, velilerle hiçbir işi olmadığından, bütün işinin çocuklar olduğundan, işini çok ama çok iyi yaptığından, çünkü işini çok sevdiğinden, daha aklıma gelmeyen bir sürü kurallar anlattı. 

Açıkçası içimden, bu adam ne anlatıyor böyle, ne kendini beğenmiş adam, yüzmenin kitabını yeniden yazmaya çalışıyor herhalde dedim. 

Çünkü birçok antrenör ile çalıştık ama böylesini ne görmüştük, ne duymuştuk.Ve antremanlar başladı. 

Gerçekten dediği gibi bizimle işi yoktu. Hatta veli gördüğünde görmemezlikten geliyordu:)) Zaten upuzun bir adam. Bizde gerçekten görmüyor sanıyorduk:)) Tek işi çocuklardı. Ve kızımda değişimler başladı. Kendine güvenmeye başladı. Çünkü HOCASI ona güvendiğini hissettirmişti. Ve kızım gerçekten YÜZMEYE başladı. Çünkü HOCASI ona inanıyordu. Çünkü HOCASI her çocuğa aynı davranıyordu. Çünkü HOCASI bu işi gerçekten iyi yapıyordu. Mesala, çocuklar hocaları ile ilk yarışlarına çıkacaklardı. Yarıştan önceki gece her çocuğa tek tek, sadece o çocuğa özel mesajlar göndermişti. Bu, bir çocuk için nasıl birşeydir tahmin edebilir misiniz? Ben tahmin etmenin ötesinde, daha fazlasını gördüm. O yarışta, her çocuk kendince birer devdi. 

Benim için çocuğun sağlıklı psikolojide olmasından daha önemlisi yok. Bu adam, bu çocukların gerçekten zor bir iş yaptıklarını biliyor ve yüzmeyi sevdiriyordu. Kızmıyor mu çocuklara?

 Off off hemde ne kızmak. Ne bağırmak. Ama kızım hocasını çok seviyordu. Demek ki bu adam doğru şeyler yapıyor. Küçücük bir çocuk bile bunu görmüştü.

Bunun gibi daha bir sürü sebebimiz var Itri hoca ile çalışmak için. Biz antreman bile izlemiyoruz. Çünkü bu dev adama çok güveniyoruz. 

Herşey için, bu işe gönül vermiş bu çocuklara kattıkların için, hepsinden önemlisi bu işe gerçekten gönül verdiğin için teşekkürler Tuncay Itri Vanlı. 

Selen Kurt'un Annesi Canser Kurt

 

Bir çocuğun yapabileceği en zor ,en çok zaman ve emek isteyen spor yüzme. Yüzme sporu sadece metrelerden ,saniyelerden ,stillerden oluşmuyor. Bunların yanında disiplin ,özgüven ,hırs ve tabi ki yetenek çok önemli. Ve bunların hepsini ortaya çıkaracak bir antrenör en önemlisi. Itri hocamıza kızımızı her konuda destekleyip ona güvendiği ve kazandırdıkları için çok teşekkür ederiz. Her zaman Elifin antrenörü abisi ve idolü olacak.

 

Elif Yazıcı'nın Ailesi Ceyda ve Zafer Yazıcı

 

Itri hoca, ilk tanıştığımız günden bugüne dek bizim yüzmeye bakış açımızı deiğştirmeyi başarmıştır. Sanıyorum bu bize sağladığı en büyük katkıdır ki Türk yüzme sporuna Milli hedefleri olan, sorumluluk sahibi, yaptığı işi seven  bir yüzücü yetiştiriyorum onun sayesınde... 

Kızımda var olan potansiyeli onun ortaya çıkardığı aşikar. Tabii bundaki en önemli etken sanıyorum  aldığı eğitim, bitmeyen araştırmacı ruhu ve akademik yönüdür. Sporcu pisikolojisinden anlıyor olması antrenörlüğü ne ciddi katkı sağlamaktadır ve bir velisi olarak da benim için bu çok önemlidir. 

Kendisiyle ilk Marmara Koleji'nde tanıştık. Daha ilk toplantısında çocuklarla ilgli bir çok şeyi araştırmış, elinde verilerle  gelmiş olması bizi etkilemiştir. Her toplantıda hedef koyar, bir sonrakine kadar da hep ulaşmış olurdu. Tabii hedeflerini gerçekleştirebilen biri olması da bizim için artı bir değer olmuştur ve uzun vadede büyük hedeflere ulaşacağımıza inanmamız sebebiyle de şu anda birlikte çalışmaktayız.

Ayakları yere basan biri olarak çocuklara da gerçeklerle yüzleşmeyi öğretmesi hedeflerimize yön vermemize neden olmuştur. Onun sayesinde kızım, hakettiği ilk yıl Milli Takım'a girmiştir. Bu da doğal olarak onunla birlikte başka bir kulübe geçmemize de neden olmuştur, birlikte yol almamız adına.

Ancak o kulüpte yaşadığımız bir takım aksilikler  ve birlikte çalışamama durumu bize yüzme sporunun sadece havuzda yüzmekten ibaret olmadığını, saha bilgisinin teknik ve akademik bilgiyi de gerektirdiğini ya da teknik bilginin havuza aktarılmasının da ne kadar önemli olduğunu, sadece yüzmenin olmaması gerektiğini bununla birlikte iyi bir mentor olmayı ve mental açıdan da çocuğun hazırlanmasının yine antrenörün elinde olduğunu, çocuğun ve antrenörün birbirlerine duydukları güven sonucunda başaranın geldiğini öğretti. Bütün bunların sonucunda, butik bir grupla ve hocamızla yolumuza tekrar birlikte devam etme kararı aldık. 

Tabii en önemlisi Itri hocanın kızımla kurduğu bağ ve oluşturduğu sinerji. Sadece yüzme ile ilgili değil, her sorunuyla her zaman yakından ilglenmiştir ve her zaman aileyle işbirliği içindedir. Aile, eğitim ve antrenman üçgenini sağlam etkili ve verimli bir sisteme oturttuğu için başarı hep kaçınılmaz oldu. Tabii bununla birlikte kızımın derslerine rağmen, antrenmanlara mutlu ve istekli gidiyor olması da kaçınılmaz oldu. Bu dengeyi kurmamıza yardımcı olduğu için bugün T.I.V. Swimming Performance'la yolumuza güvenli adımlarla devam ediyoruz…

Lizan EKER'in annesi Sinem AKAY

 

Merhaba,

Ben T.I.V. Swimming Performance sporcularından Serhat Kaan Aşık'ın annesiyim.. Bizim Itri hocayla biraraya gelmemiz aslında tesadüf eseriydi, belki de kader... Biz Balıkesir'de yaşıyoruz çünkü.

Kaan 8.sınıftan sonra yüzme ve eğitim hayatına İstanbul'da devam etmek istedi, biz de destekledik. Bunun sonucunda da İstanbul'da Galatasaray Spor Kulübü'ne geldik. 2014 yılı eylül ayında Kaan'ın çalıştığı grup antrenörü Ali Özüak ayrıldı ve grubu Itri hocaya bıraktı. Böylece yolumuz Itri hocayla kesişti.

İlk dönemler biraz zordu aslında. Kaan, Itri hocaya geldiğinde fiziksel olarak da psikolojik olarak da iyi durumda değildi. Yaz şampiyonası onun için kötü geçmişti ve kendine olan güveni neredeyse yoktu. Itri hoca, nasıl diyeyim Kaan' a ulaştı. Kaan'a inandı, Kaan'a güvendi ve onu bırakmadı. Kış şampiyonasına kadar çok da tanımıyorduk onu. Kış şampiyonasında yaşadığımız bir tatsız olay onun sadece antrenör olarak değil insan olarak da ne kadar farklı olduğunu kanıtladı.

Kış şampiyonası bizim için iyi geçti. Kaan "Itri abi ne dediyse onu yüzdüm" dedi. Yani o kadar iyi tanımış ki oğlumu ne yapacağını, ne yüzeceğini belki de Kaan'dan daha iyi biliyormuş. 2015 yılı Mart ayında olan bir tatsız olaydan sonra Itri hoca Galatasaray Spor Kulübü'nden ayrıldı.

Bu noktada biz oğlumuzla oturup konuşarak bir karar vermek zorundaydık. Ya Galatasaray Spor Kulübü ya Itri hoca. Takdir edersiniz ki bu zor bir karardı; öyle ya bir yerde koca Galatasaray Kulübü, öbür yanda belirsizlikler...

Bizim için elbette ki oğlumuzun başarılı olması önemliydi, ama herşeyden önemlisi oğlumun mutluluğu idi.. Kaan, Itri hocayı seçti, biz de bu kararı destekledik. Kaan “Ben Itri abiyle başarılı ve mutlu olacağıma inanıyorum" dedi. Bugüne kadar yaşadığımız süreç de bize verdiğimiz kararın doğru olduğunu gösterdi. Marttan sonra katıldığımız üç şampiyonanın ikisini; Multinations'da 200 metre Karışık dalında Bronz Madalya, Comen Cup'ta da yine 200 metre Karışık dalında Gümüş Madalya ve bir Türkiye Rekoru ile tamamladık.

Itri hoca kadar işini seven, işiyle evli, okuyan ve araştıran, kendini geliştiren biriyle oğlum çalıştığı için çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum. Sadece antrenör değil aynı zamanda onun abisi, ebeveyni (biz şehir dışında olduğumuz için okuldan bile direkt onu arıyorlar) yaşam koçu, psikoloğu, arkadaşı. Herşeyden önce oğlum onu çok seviyor ki bu bizim için çok önemli.

Itri hocanın ufku o kadar geniş ki. Bunu oğluma da yansıtıyor ve aktarıyor. Hedefimiz sadece Türkiye'de başarı değil, uluslararası başarı. Kaan bunun olacağına inanıyor, biz de...

Bizi Itri hocayla bir araya getiren şansa teşekkürler…

 

Kaan Aşık'ın Annesi İlknur AŞIK

 

Neden Itri Hoca / Neden T.I.V. Swimming Performance ?

2014-2015 sezonunun başında Itri Hoca ile çalışmaya başlayınca ve onu yakından tanıdıkça her geçen gün kendisine olan güvenimiz arttı. Uygulamış ̧ olduğu antrenman programlarıyla ve çocuklarla kurduğu mükemmel diyalog ile çocukların kendine olan güvenini en üst düzeye çıkarttı. Hedeflerini yükseltmiş ̧ ve sağlam adımlarla ilerleyen bir sporcu görmeye başladık karşımızda. Bu süreç içerisinde antrenman programlarının da beraberinde getirdiği büyük bas ̧ arılar elde ettik. Hedeflerimize ulaşmanın verdiği mutluluk ile yeni hedefler belirledik ve bunun için sıkı bir antrenman dönemine girdik.

Hocamızın kulüp ile ayrılma noktasında biz de hiç tereddüt etmeden kararımızı verdik ve hocamızla yürümeye başladık. Geçen sezon yaşanan bazı olumsuzluklar nedeniyle hedeflerimize ulaştığımızı maalesef göremedik. Ancak bu bizi yıldırmadı ve antrenörümüz ile birlikte yeni bir oluşumun içinde önümüzdeki sezonun hedefleri için çalışmaya başladık.

T.I.V. Swimming Performance'ı seçmemizin başlıca nedeni; Itri Hocamız olmuştur.
Bize hedeflerimiz doğrultusunda verdiği güven ve inançla yolumuza birlikte devam ediyoruz.

T.I.V. Swimming Performance oluştuğundan beri artan antrenman kalitesiyle birlikte sporcuların da performanslarında büyük artışlar olmuştur. Antrenman programlarının sporculara uygun olması, rahat bir ortamda kara çalışmalarının yürütülebilmesi ve beslenme uzmanının kontrolü altında sporcuya uygulanan beslenme programı bu başarının artmasındaki başlıca nedenlerdendir. Antrenman ortamının huzurlu olması, antrenman sırasında sporcuların performanslarını maksimum seviyede tutmasını kolaylaştırmaktadır. Artık yüzmede başarılı olmak için, gerekli fiziki koşulların ve bütün modern tekniklerin uygulandığı (beslenme, mentor v.s.), mutlu ve huzurlu bir ortamı yakalamış ̧ olduk. Böyle bir ortamda yapılan çalışmaların büyük başarıları da beraberinde getireceğinden emin olarak geleceğe güvenle bakıyoruz.

2015-2016 sezonunun açılmasıyla beraber yine sıkı bir antrenman dönemine girdik. Bu sezon için de, geçen sezon ile aynı heyecanı taşımaktayız. Yarışları iple çekiyor ve başarılarımızın artarak devam etmesini diliyoruz.

Bilinmeyeni yapmak zordur; az bilip çok konuşanların dünyasında bir değere inanmak, emek vermek ve çok çalışmak , herkes sana şüpheyle bakarken ama “Ben size iyi bir ̧ şey söylüyorum” diyebilmenin yollarını aramak, azmetmek, hedefe kilitlenmek ve rüzgara karşı bazen dimdik tek başına durabilmektir. Beynimiz müthis ̧ bir organ ama bizi yanıltabiliyor, bazen iyi olandan da geri durduruyor maalesef. Bize EN'leri ve İLK 'leri yaşatacağına inandığımız, Itri Hocamıza teşekkür etmek istedik. Her sene çıtanızı yükselterek; aktivitelerinizi ve performansınızı arttırdığınızı görmek, hep daha iyiyi isteyip, en iyinin peşinden koşmanız, sürekli gelişmeyi ilke edinmeniz dikkatimizden kaçmıyor, Hocam. “Söz uçucudur, yazış kalıcıdır” diyerek , bu satırları yazmayı uygun gördük.

Teşşekkürlerimizi kabul ediniz. Durmak yok yola devam !!!!!! Saygılanmızla,

 

Melisa Sude GONCA'nın Ailesi Necla & Taner GONCA

 

Merhaba, kızımız Ceylin'in yüzme sporuna belki başlamasında değil ama devam etmesinde ve gün be gün artan başarısında en büyük katkı sahibi olan Itri Hoca'dır. İnandığı için Ceylin'i en ince detayına kadar takip etmesi, kulvar ve antrenman alanındaki disiplini yanında çalışma vakitleri dışında kurduğu arkadaşça ilişki, yüzme sporundaki geniş akademik bilgisi, spor camiasında ender gördüğümüz idealistliği ve başarıya odaklı yaklaşımı yanında belki de en önemlisi uzun vadede sürekliliğe yönelik planlaması bizleri Itri Hoca ve dolayısıyla TIV Performans ile çalışmaya götürmüştür. Birlikte güzel ve sürekli başarılara imza atacağımıza inancımız tamdır....

 

Ceylin TOSUN'un ailesi Aynur & Maruf TOSUN